Son Dakika Spor Haberleri Manisa'nın Haber Sitesinde

  • Dolar 7.3584
  • Euro 8.9538
  • GR ALTIN 438.21
  • ÇEYREK 718.93

Başkan Aktan, “Manisa’ya Yakışacak Bir Stat Projemiz Var”

Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa WEB Tv ‘de yayınlanan Tribün programının konuğu oldu. Tribün programında birçok soruya içtenlikle cevap veren kulüp başkanı Mevlüt Aktan, Manisalılara müjde vererek, “Güzelyurt’ta 15 bin kişilik bir stat projemiz var. Yeni stat projemizde tüm Manisalıların keyifle vakit geçirebileceği, maçların dışında da yaşanabilir bir atmosferin olacağı bir ortam istiyoruz ve buna yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Başkan Aktan, “Manisa’ya Yakışacak Bir Stat Projemiz Var”

Kulüp başkanı Mevlüt Aktan, Manisa WEB Tv’de yayınlanan Tribün programının konuğu oldu ve tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Sözlerine geçtiğimiz hafta farklı mağlup ettikleri Tarsus İdman Yurdu maçıyla başlayan kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “Biz her maça ayrı ayrı bakıyoruz. Teknik heyet olsun, futbolcular olsun maça çok iyi hazırlandık, iyi analiz yapıldı. Çünkü ligde haftalar geride kaldıkça mental yorgunlukta başlıyor. Bunu da iyi idare etmek gerekiyor. Rakiplerde artık Manisa FK’ya karşı dikkatli olmamız gerekir diyorlar. Tarsus maçına çok iyi hazırlandık. İlk 25 dakikada işin rengi belli oldu. Biz de rahatladık, oyuncularımızda rahatladı. Bizim için çok iyi geçti ve güzel bir sonuçla sahadan ayrıldık. Futbolda üzerine koyarak gideceksiniz. Kazanırken eksiklerinizi göreceksiniz. Biz bunu sorguluyor ve tartışıyoruz. Bu şeffaflık bizim takımda var. Eksiklerimizi görmemezlikten gelmek bize mesafe kat ettirmez. Biz bu takımın çok daha iyi performans göstereceğine inanıyoruz. Bizim uçurumlarımız olacak, dikenli yollarımız olacak. Her zaman düz yollarda gitmeyeceğiz. Zaten futbolun güzelliği burada. Bizim kontrolümüz dışında da birçok şeyler olacaktır. Bizim kontrolümüzde olan şeylerle ilgili doğru karar verip, doğru yönetmek istiyoruz. Üstüne koyarak devam etmemiz lazım” diye konuştu.

“Futbol Aşığı Bir İnsanım”

Spor ve futbol üzerine sorulan sorular üzerine futbol geçmişini anlatan Aktan, bir süre A takımda futbol oynadığını anımsattı. Futbol aşığı bir insan olduğunu ifade eden kulüp başkanımız Mevlüt Aktan, “1974 Rize Fındıklı doğumluyum. Çocukluktan bu yana içimizde büyük bir futbol aşkı vardı. İlk olarak Fındıklıspor’un altyapısında futbola başladım. Çok genç yaşta A takıma yükseldim. O zamanlarda futbol aşkı ve sevgisi çok daha farklıydı. Oradan gelen bir heyecan ve sevgi var. O sevgi olmasa buradaki sinerjiyi de yakalamazsınız. Sevgi olmadan başarı olamaz.Benim bütün hayatımdaki felsefe budur. Genç takımdan A takıma çıktım. Çok güzel günlerimiz oldu. Okul hayatımla birlikte futbola götürmeye çalışıyordum. 1993 yılında Üniversiteyi kazandım. Muğla’da üniversite hayatına başladıktan sonra futbol ve okul hayatı birlikte gitmedi. Ben okulu tercih ettim o dönemde. Ancak futboldan hiç kopmadım. Sürekli futbolun içindeydim. 2002-2003 yılında Manisaspor’da kongre üyesi oldum. O zamandan bu yana yakinen Manisaspor’u takip ediyorum” sözlerini kullandı.

“Manisaspor Siyasetin İçerisine Çekildi”

2014 yılında Manisaspor’da dönemin başkanı Emre Hasgör görevi bırakacağını açıkladığında başkan Cengiz Ergün’ün kulübe sahip çıkma adına bir girişimi olduğunu hatırlatan kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “Başkanımız Cengiz Ergün, o dönem Emre Hasgör’le görüştü. Kulübün hesaplarını istedi. O zamanda kulüp üyeliği ile ilgili problemler vardı. Bunların düzeltilmesi konusunda başkanımız Cengiz Ergün’ ün bazı istekleri oldu. Başkanımız Cengiz Ergün’ün bu konuda bazı istekleri oldu ama bunlar gerçekleşmedi. O zamanki siyasi dengeler üzerinden Manisaspor konusunda hep hesap, kitap yapıldı. O zamanda yanlış bilgiler, yanlış yönlendirmeler oluştu. Başka yerlere gitmeler, başka yerlerden icazet almalar. Bunlar Manisaspor’a çok zarar verdi. Biz Manisaspor’un kurtulması için, biz Manisaspor’un iyi yerlere gelmesi için her hamle yaptığımızda birileri bir şekilde devreye girdi. Hep yanlış hesaplar yapıldı. Az olsun, öz olsun benim elimin altında olsun. İşte gelinen sonuç itibarıyla siyaseti spora bulaştırmamanız lazım. Belki kısa mesafede günü kurtarıyor gibi oluyorsunuz ama bütün kulübün geleceğini ipotek altına aldırıyorsunuz, ayrıştırıyorsunuz. Bu da zaten sizi bir yere götürmez. Zaten sporda da bilgisizlik ve tecrübesizlik olduğu zaman işin sonunun nereye gideceği belli değil. Türkiye de kulüplerin durumu belli. Biz bunları gözlemliyoruz. Zaten dernekleşmeyle, dernek statüsüyle futbol kulüplerini yönetmek bir cinayettir” diye konuştu.

“Manisaspor’la Alakası Olmayanlar Manisaspor’un Kaderini Değiştirdiler”

2016 yılında Manisaspor’un kongresinde kaybettiği seçimle ilgili de açıklamalarda bulunan başkanımız Mevlüt Aktan, “2016 yılında kaybettiğimiz Manisaspor kongresinde kaybeden Manisa oldu. O zamanda sağ olsunlar Manisa’da bir kesim bizlere destek vermeye çalıştı. Ancak yine üye sistemi altüst edilmişti. 550 üye vardı zannedersem. Komple değiştirilmiş. Futbolla alakası olmayan insanlar, nereye oy kullandığını bilmeyen insanlar Manisaspor’un kaderini değiştirdiler. Benim kimseden çekincem yok. İnanılmaz derecede politize edildi. O dönemde gittim herkese anlattım. Benim Manisa’da en çok kızdığım şeylerden bir tanesi hep böyle dar pencereden bakıyorlar. Şu geniş ufka Spil’den çıkıp bakamıyorlar. Baksalar onlarda kazanacaklar aslında. Bundan en sonunda kendileri daha çok zarar görüyorlar. Biz küçük pencereden bakmıyoruz kesinlikle. Biz Avrupa ya bakıyoruz, dünyaya bakıyoruz. Bizim kesinlikle mesafe kat etmemiz lazım. Hedefimiz önce 1. Lige ardından ise süper lige çıkmak. Sonra kendimize Avrupa hedefi koyacağız. Bu 3 senede mi olur, 13 senede mi olur onu bilemem. Ancak bu hedeflere kesinlikle ulaşacağız. Bizim bir hayalimiz var. Dar pencereden bakarsanız bunu yapma şansınız asla olamaz. Herkesi dinleyeceğiz. Tabi ki buradaki herkese ihtiyacımız var. Biz, Manisa Futbol Kulübü’nün ismini çok iyi yerlere getirdik. Bizim kapımız herkese açık.Üstüne bir şeyler koyacak insanlar varsa gelsin, seviyorlarsa gelsinler. Güven inanılmaz derecede önemli. Bu futbol her zaman güzel skorlarla olmaz ki. Bizim kötü skorlarımız olacak, moralimiz bozulacak. O zaman istikrar lazım bize. Bize bir eksik bulalım, vuralım indirelim aşağı düşüncesinde olan insanlar lazım değil. Bizim kulüpte siyasetin s’si geçmez. Kulübün altyapı geleceğiyle ilgili planlama yapıyoruz biz. Siyasetçilerin eline düşmesin diye. 2016 yılında bu işlere girdik. Manisaspor’u temsil eden kişileri seçerken dikkat etmemişler, belki benim için hayırlı olmuştur. Ama Manisaspor için üzüldük. Her müdahalemizde birileri engel oldu. Bu Cengiz Ergün’ün önünü kesmek için yapılan bir operasyon olarak düşünebilirler, ama dar çerçevede düşündükleri için yanlış hesap yaptılar. Manisaspor, maddi manevi olarak farklı bir noktada olabilirdi” ifadelerini kullandı.

“Biz Avrupa’yı Hayal Ediyoruz”

Kısa ve uzun vadeli planlamalar hakkında konuşan kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “Bir hayaliniz olacak. Sonrasında bir sevginiz olacak. Yoksa o coşkunuzu, isteğinizi, etrafınızdakilere hissettiremezsiniz. Biz Avrupa’yı hayal ediyoruz. Bu hayali gerçekleştirmek için bazı şeylerin altını doldurmanız gerekiyor. Büyük düşünüyoruz, ama büyük konuşmuyoruz. Futbolda her zaman her şey olabiliyor. Sabır ve istek olursa zaman aralığını bilemem ama Avrupa gelecek. Altyapısı ile oluşturduğunuz nitelikli çalışanlarla, kulübün fiziki yapısı ile. Manisa’daki insanların enerjisini de bu işin içine katarak, bu altyapıyı oluşturacağız. Bizim bir an önce üst lige çıkmamız lazım. Futbol aklını ortaya koyarak, önümüze bakıyoruz. Cengiz Ergün başkanımız var. Yönetimsel ve işin işleyişiyle ilgili bilgi sahibi. Levent Devrim var CEO’muz. Ben varım. Teknik heyetimiz, hocamız İsmail Ertekin var, scout ekibimiz var. A takımımızla ilgili hep birlikte en ufak ayrıntılarıyla düşünerek, hareket ediyoruz. Altyapımızda kendi kaynaklarımızla gerçekleştirdiğimiz işler var. Nitelikli ve bilgili adamlarla iş yapıyoruz. Çalışan insanlarla yolumuza devam ediyoruz. Yurtdışında çalışıyoruz. Üst lige çıkarsak gurbetçi oyunculardan nasıl faydalanırız. Yurtdışında kulüp yapılarına bakıyoruz. Neler yapabileceğimizi görmemiz için bu da bize fırsat sağlıyor. Bunun yanı sıra okul ve öğrencilere yönelik projelerimiz var. Çocukların, Manisalılık bilincini ve aidiyetini hissedecekleri çalışmalar ortaya koyacağız.  Biz sıfırdan başladık. Sabırlı olacağız. Temiz geliyoruz, temiz gideceğiz. Arkamızda pislik bırakmayacağız. Düşüşlerimiz olabilir, çıkışlarımız olacak. Ama bizim istikrarımız olacak. İstikrar ve devamlılık bizim birinci prensibimiz. Bunu kafamıza yerleştirmemiz lazım” dedi.

Kulübün Şirketleşmesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Kulüp başkanı Mevlüt Aktan sözlerinin devamında kongre sürecinde şirketleşen Manisa Futbol Kulübü’nün profesyonel yönetimi hakkında ise bilgiler verdi. Aktan, “Levent Devrim hocamızla, BAK müsabakası sonrasında istişare ile yolları ayırma kararı aldık. Yol ayrılığı sonrası hocamızı yurt dışına gönderdik. Fransa, İtalya, Belçika, Almanya gibi ülkelerde takım yapısını incelemek için görevlendirdik. Levent Devrim ile ayrıldıktan sonra Mustafa Çapanoğlu ve Taner Taşkın hocalarımızla çalıştık. Taner Taşkın gelince Levent hocamızı da yine kulübün bünyesine katma düşüncesi hakim oldu. Öyle bir karar aldık o zaman. Play oflarda elendikten sonra çok hızlı bir şekilde bu sürece girdik. Çok haksızlığa uğradığımız elenme sonrasında, ertesi gün bir kongreye gittik. Tekrardan bir yönetim oluşturduk. Kulübün şirketleşmesi için bazı kararlar aldık. Hoca ve oyuncu planlamaları yaptık. Kulübün şirketleşme süreci ile ilgili prosedürler vardı. Lansman ile ilgili çalışmalarımız oldu. Kamp süreci, hazırlık maçları derken, hızlı bir geçiş yaptık” diyerek şirketleşme sürecinden bahsetti.

“Yaptığımız Hataları Önümüze Koyduk”

Geçtiğimiz sezonla ilgili de açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Mevlüt Aktan,”Ben yönetici olmadan öncede kulübün içerisindeydim. 2017-2018 de yönetimi devraldıktan sonra ligin bitmesine 5 hafta kala şampiyon olduk. Sonrasında 2. Ligi tanıyalım diye bir oyuncu baremi belirledik. Çok açılmadan hedefimize ulaşacak bir kadro kurduk. Tabi kadro kurulurken bazı hatalar da yaptık. Kanatlar ve santrafor noktasında istediğimiz sonuçları elde edemedik. Çocuklar ellerinden geleni yaptılar ama olmadı. Yaptığımız hataları önümüze koyduk. Çok hoca değiştirdik. Bizim kulübün normalde bunu yapmaması gerekirdi. Tabi ki geçmişi bugün daha iyi irdeleme şansımız oluyor. Şunu açıkça belirtmeliyim ki, geride bıraktığımız süreçte çok büyük bütçeler yapmadan iyi kadrolar kurup yolumuza devam ettik. Bu sene biraz daha bütçemizi büyüterek yolumuza devam ediyoruz. Altyapı ve tesisleşme konusunda da değinen Başkan Aktan, “Mehmet Uysal’ın oynaması için onu Soma’ya verdik. Kendisini göstermesi için bunu planladık. Bu tip oyuncuların mutlaka oynaması lazım. Biz de tesis iyi, antrenman iyi ama oynaması lazımdı. Ekibimizden birisi mutlaka onu her maç izliyor. Türkiye’deki tüm kulüpler buna dönmüş durumda. Bizim bazı imkanlarımızı iyi değerlendirmemiz lazım. Geçmişte altyapı düzgün yapılmamış ve üretken olamamışız. Son iki senedir başkanımız Cengiz Ergün’ün destekleri ile harekete geçtik. Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde 60 tane çocuğumuz kalıyor. Manisa’da futbol yeteneği olan birçok çocuk var. Bunları da kazandırmamız lazım. Hoca kalitesi, eğitim kalitesi ve tesislerin birleşmesi ile güzel bir sinerji ortaya koyacağız. Altyapıdan kardeşlerimizi A takıma kazandırıyoruz. Kulüplerin hedefe giderken, çocuklara şans vermesi lazım. Bir şekilde risk alarak bu çocukları futbola kazandırmalıyız. Ben başkan olarak söylüyorum. Biz bu çocukları oynatacağız. Gerçekten inanılmaz bir organizasyon var bizde. Tesis var, hoca var, ben bu çocukları oynatmazsam bana sormazlar mı? Neden bu kadar imkan varken bu çocukları oynatmıyorsun. Bu yüzden Mehmet’i bu sene verdik. Seneye alıp, oynatacağız. Altyapı oyuncularımızla ilgili kariyer planlamalarımız var. Onlarla ilgili yeni projeler hazırlıyoruz. Onları da kısa süre içerisinde duyuracağız. Çok hızlı gidiyoruz. Manisa’ya aidiyet hissettirecek çalışmalar yapmak için çalışıyoruz.  Dediğim gibi hızlı gidiyoruz, ama sportif başarıları da yakalamak istiyoruz. Kulübün temsiliyeti noktasında görevlerimiz var.  Tesislerimizin, bakanlarımızın katılımıyla açılması noktasında çalışmalar var” dedi.

“Bizim Ne İstediğimizi Oyuncularımız Net Bir Şekilde Biliyor”

Yeni sezon planlamasında transfer edilen oyunculara tek tek beklentilerini aktardığını söyleyen kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “ Geçen seneye göre bu sene daha gollü geçiyor. Gelen oyunculara ben kulübü net bir şekilde ifade ettim. Bunu ifade ederken de geçmişimizin temiz olması çok önemliydi. Kulübümüze gelen oyuncuya ne istediğini net ifadelerle anlattık. Kulüp olarak ben her şeyi yerine getireceğimi taahhüt ettim. Biz de her şey oyuncu üzerine dizayn edildi. Fakat bunun yanı sıra kulüp anayasamıza göre hareket ederiz. Yolun başından sonuna gittiğimde ben yön değiştirirsem, olmaz. Oyuncu da bana ne söz verdiyse onu yerine getirecek. Her zaman herkesin performansı bir olmayabilir ama performansın yanında, takım olma bilincinden uzaklaşmamalı oyuncular. Burası bir sevgi, heyecan ve hedef kulübüdür. Ben bunları teker teker anlattım. Müthiş derecede bir iletişim var. Aramızda müthiş bir güven var. Oyuncuların performansını yükseltmek için yaptığımız çalışmalar var ama içeride ve dışarıda takım olabildik. O bizi şu ana kadar bir noktaya getirdi. Şimdi üstüne daha ne koymamız gerektiğiyle ilgili biz konuşuyoruz, tartışıyoruz. Kesinlikle şuna dikkat ediyoruz. Kulüp prensipleri ve anayasasından asla çıkmıyoruz. İnsani taraftan uzaklaşmadan, sportif tarafı her zaman hatırlatıyoruz. Biz, hedef kulübüyüz.Oyuncunun bu kulübü kaybetmemesi lazım.  Oyuncu giderse kaybedeceği çok şeyi olduğunu biliyor. Bir an önce üst lige gitmek, o yüzden avantaj teşkil ediyor. Samsunspor’la birlikte iki büyük kulüp aynı gruba düştük. Onlar da üst ligi hak ediyor. Şirketleşme sonrası kulüplerin yukarıda olması lazım. Türk futbolu ve camialar için bizim gibi kulüplerin yukarılarda olması lazım” ifadelerini kullandı.

“İnsiyatif Alan Oyunculara Sahibiz”

Rakip takımların Manisa FK karşısında kendi sahalarında defansif bir futbol anlayışıyla sahaya çıktığını söyleyen Aktan, “ Deplasmanlarda da artık gittiğimiz takımlar, kendi sahaları olmasına rağmen inanılmaz defans yapıyorlar. Futboldan bahsediyoruz. Beraberliğe oynuyorum demek bence kendi sahasında bir takım için iyi değil. Tabi bizim takımın aldığı skorlarla ilgili bu olay. Maçın kaderini değiştirebilecek, insiyatif alabilecek oyuncularımız var. Sahada bir bütünlük var. Oyundan çıkan da giren de inanılmaz bir katkı veriyor. Samsunspor maçında da çok iyi oynadık biz. Ama her maç aynı konsantrasyon olmuyor.  Atmosfer, maçtan maça farklı oluyor. Soyunma odasında da bunu görüyoruz. İçeride, sahada oyuncularımız işin farkındalar. İyi gidiyoruz ama deplasmanlarda Gümüşhane ve BAK maçlarını iyi irdelememiz lazım. O yüzden artık zaman biçim için önemli bir kavram. Bunu hocamızla da paylaştım. Biz geçen sene 12 beraberlik aldık bu bizi şampiyonluktan etti.  O yüzden risk alacaksın. Benim için 1 puan değil, ben 3 puana oynarım her zaman. Biz başarı puanımızı ne kadar yukarı çekebilirsek, bunun peşindeyiz” diye konuştu.

“İnsanlar Yaşarken Anılmalı”

Manisa’da futbola katkı veren herkese, maçlardan önce plaket takdim ettiklerini ifade eden kulüp başkanı Aktan, “ Vefa, çok önemli. Kim futbola emeğini, sevgisini koyduysa, o kişiyi onurlandırmak istiyoruz” dedi. Yeni stat çalışmaları hakkında bilgi veren başkanı Mevlüt Aktan, “ Mümin Özkasap Spor Tesisleri, bizim kendi stadımız. Yeni de bir stad. Yaşam alanımız bizim. Ufak bir stat ama bu sene burada geçirmek durumundayız. Manisa’nın hikayesinin devam etmesi için bir stat lazım. 19 Mayıs Stadı buna müsait değil. Biz, Güzelyurtta yeni dizayn edilecek unsurlarla, 15 bin kişilik yaşanabilir, butik bir stat yapmak istiyoruz. Yurt dışında çok inceledik. Maç günlerinin yanı sıra fiziki koşulları iyi hazırlanmış bir stat lazım. Oyunculara da her maç öncesi mutlaka söylüyorum. Keyif alarak oynayın diyorum. Onlar keyif aldıkça, seyirci de keyif alıyor. O zaman eşler, çocuklar futboldan keyif alıyor. Spora, sosyal açıdan da bakıyoruz. Kötü alışkanlıklardan uzak durmanın en önemli yollarından biri spordur. Mutlaka, hangi dalı olursa olsun, spor yapılmalı. Stat konusu ile ilgili çalışmalarımız var. Ufak bakmamak lazım.  Geniş pencereden bakmak lazım.  Beni burada aşağı çekersen, sende aşağıda olursun. Binlerce sebep sonuç ilişkisi var. Mutlaka bir stat olması lazım. Çocuklarla birlikte büyüyerek, biz bir hikaye yazacağız. Biz de, Manisa’da büyüyecek inşallah. Başkanımız ve Valimiz bu konularla ilgileniyor. Gençlik Spor ve İl Müdürümüz bu konuya dahil oluyor. Ulaşım, park sorunu olmayan ve erişilebilir bir stat yapmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

“Eksik Gördüğümüz Noktalara Transfer Yapabiliriz”

TFF 1. Ligdeki yabancı kuralı hakkında görüşlerini aktaran başkanı Aktan, “Hedefimiz olmasa belki belli bir kısmını kullanabilirdik. Ama lige çıkarsak, bunun tümünü kullanırız diye düşünüyorum. Mevcut kadro yapımızı değiştirme gibi bir düşünceye sahip değiliz. Geçen seneden oyuncularımız var. Eksik gördüğümüz noktalarda bir takım transferler yapabiliriz. Üst lige çıkalım da TFF 1. Liginde birkaç sene bekleyebiliriz.Son dakikaya kadar gevşemeden futbola devam etmemiz gerekiyor. En az rakip kadar koşmak ve mücadele etmek zorundasın ki senin kaliten ortaya çıksın. Futbol öyle bir şey ki bin kere gidersin olmaz, rakip bir kere gelir gol atar. O yüzden asla gevşemeden devam etmemiz gerekiyor. Takımı diri ve canlı tutmamız lazım. Yedek kalan oyuncunun mental olarak hazır olması lazım. Herkesi canlı diri tutmamız lazım. İki deplasman üst üste kazanırsak, bazı şeyleri çözmüş oluruz. Rakiplerimiz güçlü. Sonu iyi olsun inşallah.

“Basketbolda Genç Bir Kadroyla Yola Çıktık”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı hakkında görüşlerini açıklayan kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “Planlama yaparak, basketbolla ilgili girişimlerde bulunduk. Sürekli adrenalini yukarıda olan bir spor basketbol. Aileler sürekli bu heyecanı duysun diye bu takımı kurduk. İlk senesinde şampiyon olduk. Çok da hakim olmadığım bir alan aslında basketbol. O yüzden biraz zamana yayarak bu işi yapalım istiyoruz. Geçen sezon gaza basalım dedik, ama hata yaptık. O yüzden bu sene Ceyhun Cabadak hocamızla konuştum. Yolda hırpalanmayalım, acelemiz yok. Yıpranmayalım, gerekli zamanda üst lige doğru çıkarız. 23 yaş ortalaması ile genç bir takım kurduk. Herkes oyundan keyif alarak devam edecek. Yendiğimizde artık eskiden daha çok keyif alıyoruz, kaybedince daha az üzülüyoruz. Çünkü genç kadro, mücadelesini sonuna kadar veriyor. Yaş almış oyuncuya bir şey katamıyorsunuz. Büyük bütçeler harcıyorsunuz, ama basketbolda bunun karşılığı yok. Takımlar, batma riskiyle karşı karşıya kalıyor. Başarı gelirse, keyif alırız. Çocuklar bir yere gidiyorsa, biz arkalarından yürürüz. Desteğimizi esirgemeyiz. Basketbolu, Manisa’da tutmak istiyoruz. İyi gidiyorlar, biz de keyif alıyoruz. Onların heyecanı bizleri de heyecanlandırıyor. Gençlik Spor Bakanlığı tarafından yapılan güzel bir salon var. Atıl durumdaydı. Aktif olarak kullanıyoruz. Çok da güzel oldu. Takım da salonu sevdi” diye konuştu.

“Amatör Branşlarda Yetiştirici Bir Kulübüz”

Amatör branşlar hakkında bilgi veren başkan Aktan, “Amatör branşlardan sorumlu yönetici arkadaşlarımız var. 13 farklı branş var. Bireysel sporcuları takip etmeye çalışıyoruz. Amatör branşlara destek sağlamaya çalışıyoruz. Diğer amatör takımlara da destek veriyoruz. Ataspor Voleybol takımı var, onlara destek veriyoruz. Hem bireysel anlamda hem de kurumsal anlamda destek vermeye çalışıyoruz. Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak biz önemli destekler veriyoruz. Geçtiğimiz hafta Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’un da katıldığı bir organizasyon düzenledik. Mert  Şişmanlar’ı yetiştirdik, şimdi Galatasaray’da mücadelesini veriyor. Amatörde, biz yetiştirici bir kulüp olacağız. Daha büyük bir düşüncemiz yok. Ama desteğimizi asla esirgemeyeceğiz. Basketbol ve futbol dışında amatör branşlara tüm desteğimizi veriyoruz. Oradan maddi hiçbir beklentimiz de yok. Kulüp felsefemiz bu şekilde” dedi.

 

 


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Bu sezon sizce şampiyon hangi takım olur?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık